İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

22 Haziran 2020 itibariyle maske takmamanın cezası 900 lira. Ancak gerekli tedbirleri almamanın tek bedeli bu olmayabilir!

İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs tedbirlerinden maske kullanımı zorunluluğuna ilişkin 81 il valiliğine talimatı doğrultusunda 22 Haziran 2020 tarihi itibariyle bu kuralı ihlal edenlere 900TL idari para cezası uygulanacak.

Güncel Durum
Koronavirüs tüm dünyada hızla yayılıyor. Henüz bu virüsle ilgili çok az bilgiye sahibiz ve bir ilaç yada aşıya sahip değiliz.

Korunmak İçin Ne Yapmalıyız?
Virüsten kendimizi ve sevdiklerimizi korumak için yapmamız gerekenler oldukça basit. Maske takmalıyız. Diğer kişilerle aramızda mesafe olmasına dikkat etmeliyiz. El hijyenine dikkat etmeliyiz.

Yorumumuz
2020 yılında uçan arabalar, güneş sistemi dışına seyahat eden uzay araçları, en azından her noktada erişilebilen hızlı ve ucuz 4/5G bağlantısı gibi beklentilerimiz vardı ancak bu hedefler hala bizim için çok uzak görünmekle birlikte, el nasıl yıkanır, temel hijyen kuralları nelerdir gibi konularda bile yeterli bilince ulaşabilmiş değiliz.

Son bir not daha
Bu virüsten korunmak göründüğü kadar kolay değil. Bulaşıcılığı çok yüksek ve en ufak ihmalde, hızlı bir şekilde yayılmayı sürdürüyor. Bu nedenle lütfen hem sizin, hem çevrenizdeki kişilerin sağlığını tehlikeye atmamak için maskenizi takmadan dışarı çıkmayın.

Sağlıklı günler diliyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: